Sürüngenlerin Memelilere Evrimi, Bir Başka Masal Daha Çürüyor

Evrimciler memelilerin sürüngenlerden evrildiğini düşünmektedirler buna göre yerde bacaklarını vücutlarının iki yanına esneterek ve karınları üstünde yürüyen sürüngenler milyonlarca şanslı mutasyon ile her nasılsa memelilere dönüşmüştür. Evrimciler bu aşamada gerçekleştiğine inandıkları tesadüfi mucizevi mutasyonlardaki tesadüfilik kavramını kendi iç dünyalarında dahi kabul edemedikleri için  tesadüfi mutasyon kelimesini kullanmaz ancak onun yerine bir hikayeden asla daha ötesi olarak kabul edilemeyecek olan zavallı hikayeler üretilmektedir. Bu hikayelerde genellikle değişime uğradığı iddia edilen canlı grubu ele alınır ve uğradığı iddia edilen değişim anlatılırken masalsı bir dil kullanılır söz gelimi insanın dik durması ile ilgili masallar anlatılırken genelde şöyle argümanlar kullanılır

 

” Afrikada savanlar azaldıkça insan dik durmaya zorlanmıştır” yada kambriyen dönemi sonrası çıkan deniz canlıların beslenmesi ile ilgili ” besin grubu değiştikçe değişik canlıları yemek zorunda kalan X canlıların çene ve sindirim sistemi değişmiştir”

 

Ama bingo, bu anlatımların tamamı bir masaldan ibarettir. Çünkü canlının değişim yaşayabilmesi ve bu değişimi sonraki nesillere aktarabilmesi için üreme hücrelerinde mutasyonlar gerçekmesi gereklidir. Üstelik canlı bu mutastonlar gerçekleşirken yok olmamalı, ayrıca yeni yeni gerçekleşemeye başlayan mutasyonlar henüz ara aşamalarda ve faydasız olacağı için bu aşamalarda canlının yok olmaması yeni mutasyonları beklemeye devam etmesi gereklidir. Bundan sonra ki nesile aktarılan bu sözde mutasyon ardından diğer nesiller boyunca ard arda doğru sıralama ile gerçekleşmeye devam etmeli bu nesiller boyu yada binlerce yıl boyu bozulmamalıdır. Gökten  3 elma düşse ve 3 dileğimiz olduğunu söyleyen bir Cin yanı başımızda bitse bence daha gerçekçi bir senaryo olur.

 

Evrimcilerin ilahı tesadüflerdir, evet bildiğiniz net anlamıyla tesadüf kelimesini kullanıyorum. Tamamen tesadüfen oluştuğunuzu ve tesadüfen gözlere kulaklara gönüllere malik olduğunuzu iddia eden bu pagan inanç bilimsellik kisvesi altına gizlenmiştir.

 

Gelin şimdi dünyaca ünlü bir paleontolog olan Günter Bechly’nin memelilerin sürüngenlerden evrildiği iddiasına dair evrimcilerin kendi alıntıları ile eleştirdiği yazısına bakalım.

 

Çalışmalar Memelilerin Kökenine Dair Evrimci Kehanetleri Çürüttü

Reptillerin çoğunun yürüme şekline baktığınızda ve bunu memelilerin kara hareketiyle karşılaştırdığınızda hemen büyük bir farkı fark edersiniz. Reptiller bacaklarını yanlara doğru açarlar ve yere sürünerek hareket ederlerken, memeliler bacaklarını vücutlarının altına yerleştirirler ve bu nedenle karınları yerden yüksektedir. Evrimciler genellikle memelilerin, Perm dönemi pelykozor Edaphosaurus gibi sürüngen benzeri atalardan türediğini varsayarlar, ki bu doğru olabilir. Bu nedenle, omurga hareketi ile ilişkilendirilen hareket geçişini ifade eden yan-yan paradigma olarak adlandırılan bir evrimsel geçiş önerilmiştir.

Ancak, bu son hipotez, “kolayca anlaşılabilen ve onlarca yıldır anatomi ve evrim konularında üniversite ders kitaplarında öğretilen bir hikaye” olarak tanımlanmıştır (Harvard Üniversitesi 2021). Aynı zamanda, bu araştırma (Jones ve ark. 2021) bu hatanın muhtemel nedenini de buldu:

“Eğer sadece yaşayan memeliler ve sürüngenler gibi modern hayvanlara bakarsak, evrimsel hipotezler üretebiliriz, ancak bunlar doğru olmayabilir” (Harvard Üniversitesi 2021).

 

Çalışmanın yazarlarından biri,

“Eğer fosil kayıtlarına geri dönmezsek ve bu soyu tükenmiş hayvanlara gerçekten derinlemesine bakmazsak, bu anatomik değişikliklerin neler olduğunu, ne zaman meydana geldiğini veya evrimlerini neyin etkilediğini izleyemeyiz”

diye yorumladı (Harvard Üniversitesi 2021). Başka bir yorumcu, “bulguların fosil kaydının önemini vurguladığını” belirtti (Siliezar 2021).

Yani başka bir deyişle, evrimciler gerçekte fosil kaydından elde edilen deneysel verilerle kontrol edildiğinde dayanamayacakları ( kendi vicdanlarının dahi kabul edemeyeceği, mantıksız, bilimden ve vicdandan uzak ÇN) şekilde hikayeler uydururlar. Neyse ki, sert parçalar (iskeletler ve kabuklar gibi) dışındaki çoğu özellik için, fosil kaydı sessiz kalır ve yaratıcı evrimsel senaryoların önüne geçmez. Neler yanlış gidebilir ki?!

Paylaş:

Yazar: MuratS

Gezgin, Allah aşığı, varlık bilim genel ilgi alanı- Bilim Yazarı

İlgini Çekebilir

Yeryüzü Insan Medeniyeti Olusturacak Sekilde Yaratildi

Bu yazıyı okuyanların pek cogunun 50-60 yasinin üstünde olacagini düşünmüyorum. Ortalama yas grubunun ose 20 …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir