KÖRELMİŞ ORGANLARMI ? KÖRELMİŞ BEYİNLERMİ?

Evrimcilerin klasik tarihi argümanlarından biri körelmiş organlardır bu iddiaya göre canlılar kendilerine selektif avantaj sağlamayan yapıları zamanla kaybedecektir.Körelmiş organlar kavramı ilk kez kullanıldığında insan vücudunda 100 e yakın körelmiş organ bulunduğu iddia ediliyordu tabii dönemin ilkel bilim anlayışı bir çok yapıyı araştıramadığından evrimci fanatizm bu birçok yapıyı körelmiş organ olarak nitelendiriyordu.Günümüze gelindiğinde körelmiş organ kavramının yanlış bir efsane olduğu anlaşılmıştır artık non-fonksiyonel olduğu düşünülen birçok organın aslında hayati önem taşıdığı görülmüştür.

lafı çok uzatmadan size bu konuları detaylı olarak inceleyebileceğiniz site ve makaleler önereceğim ama son olarak şunuda belirteyim yukarıda tarifini yaptığım körelmiş organlar tanımını aslında evrimciler bu kadar bilimsel yapmazlar çünkü bilimsel olarak gerektiği gibi tarif ederlerse bu saçmalığı kimse kaale almaz çünkü bir organın kullanılıp kullanılmaması onun körelmesine ve dolayısıyla yavrusuna körelmiş bir halde geçmesine neden olmaz bu iddianın altında sadece üreme hücrelerinde meydana gelecek mutasyonlar kalkar onlarda tamamen tesadüftür zaten (random mutation)

size önereceğim ilk site: http://site.mynet.com/korelmisorganlarmeselesi/k/index.htm

2. olarak dr.jerry bergman ve dr.george howe tarafından kaleme alınan vestigal organs are fully functional (körelmiş organlarmı! tamamı fonksiyonel)

http://www.answersingenesis.org/Home/Area/faq/vestigialorgans.asp

Paylaş:

Yazar: MuratS

Gezgin, Allah aşığı, varlık bilim genel ilgi alanı- Bilim Yazarı

İlgini Çekebilir

Kazakistan Gezi Rehberi (3) Almatı

Döviz Kuru; Tenge 1 USD= 425 Tenge Vize= Gerekmiyor Korona= 72 saat öncesi yapılmış PCR …

2 yorum

  1. Merhaba adım yakup beyaz. Sizi uzun süredir takip ediyorum ve tebrik etmek istedim. İçerikleriniz oldukça açıklayıcı ve başarılı.

    • Merhaba Yakup Bey

      Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Elimden geleni yapıyorum ancak hala istenen ziyaretçi sayılarına ulaşamadım. Desteklerinizi beklerim. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir