Bir Maşa Olarak PKK-PYD

Bir Maşa Olarak PKK-PYD
Suriye direnişinin başladığı günlerde esada karşı muhaliflerle birlikte savaşan PYD/PKK grubu son 6 aya yakın bir süredir kendileriyle barış içinde yaşayan ve bunun için azami gayret gösteren mücahid gruplarına karşı yaptığı tüm anlaşmalara ihanet ederek bir savaşın içine girmiştir.
Bir savaşa girmek yada savaşmak girmek ahlaki ilkeleri hiçe saymak demekmidir ? Savaş kendi başına oldukça barbar can sıkıcı bir şey olmasına karşın eğer  masumları yada kutsal değerleri korumak içinse gayet saygı duyulacak bir eyleme dönüşür hatta iyi tarafı temsil edenler kahraman olarakda adlandırılabilir.Bazen zorunluluktur Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve: ‘Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize katından bir veli (koruyucu sahib) gönder, bize katından bir yardım eden yolla’ diyen erkekler, kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına savaşmıyorsunuz? Nisa 75
Ancak herşeyin ahlakı olduğu gibi savaşında bir ahlakı vardır ve PKK-PYD gibi örgütler için bu ahlak kriteri pekde önemli birşeymiş gibi gözükmez çoğu zaman.PYD önce rojavada ahlaksız bir iftira girdabının içinde (Rojava-kuzey suriye) bir katliamın yaşandığını ve bu katliamın müsebbiblerinin mücahitler olduğu tezini ortaya attı ardından Türkiyedeki örgüt elemanları ve sempatizanları yordamıyla ciddi bir kampanya yürüttü, bu kampanya oldukça sesde getirdi,hergün yüzlerce sivil masumun hayatını kaybettiği suriyeye azda olsa ilgi duyuldu ama PYD özelinden ve yalanlarla!!.Bu yalanlar ve kampanyalarla suriyede kürtleri savunduğunu iddia eden PYD nin rojava konusundaki aldatıcı politikası ise tüm dünyada yaygara kopardıktan sonra yabancı basın mensuplarının rojavada çekim yapmak istemesine müsaade etmemesiyle ortaya çıktı    http://www.medya72.com/index.php/boelge/bolge2/502-pyd-kuertler-katledildi-dedigi-koeye-kuert-gazetecilerin-de-girmesine-izin-vermiyor  bir örgüt tüm dünyada yaygara kopardıktan sonra yaygaraya esas neden teşkil eden bölgenin görüntülenmesini neden istemez ? neden basın mensuplarının ve bağımsız araştırmacıların halkla konuşmasına ve çalışmasına müsaade etmez ?!!! Tabiki bunun nedeni gayet açık PYD yalanının ve dahada önemlisi kendi suçlarının görünmesini istemedi.
PYD ayrıca koruduğunu iddia ettiği müslüman kürt halkına karşı, hemde tam mücahitlerin katliam yapıyor dediği rojavada kan kusturmuştur. . http://www.timeturk.com/tr/2013/07/08/suriye-amude-de-yapilan-katliam-pkk-ve-pyd-nin-ortak-organizasyonudur.html
Ceylanpınara düşen top mermileri kimden ?
Sahi bu top mermileri kimden ? Elde olan kanıtlar bizleri PYD-PKK nın halkı galeyana getirmek ve Türk  hükümeti üzerinde bir baskı yapabilmek için düzenli olarak top mermisi ve normal mermeiler ile ateş açabileceği sonucuna götürmektedir.En azından böyle düşünmek daha mantıklı gelmektedir eldeki kanıtları temel aldığımızda.
Paylaş:

Yazar: MuratS

Gezgin, Allah aşığı, varlık bilim genel ilgi alanı- Bilim Yazarı

İlgini Çekebilir

Yaraticiyi Gozyasinizda Gormek

Sitemizde sik sik yaratilisin kanıtlarına dair yazılar paylaşmaktayız. Bugun bu yazılara Gozyasi mucizesi ile devam …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir