Dag Kadar Cahil Celal Sengor’un Kurana Yonelik Iftirasi ve Kendi Alanındaki Cehaleti

Her konuda ekranlarda görmeye alistigimiz kendi cüssesi gibi yalanları ve islam ve Yücel Allah dusmanligida dev gibi olan zavallı insan Celal Sengorun eski bir programdaki sözleri oldukça ibret vericiydi. Ibret vericiydi diyorum çünkü adam gozgore gore hemde kendi alanında yalan soylemekteydi. Yalan kelimeside cuk doye oturuyor çünkü jeoloji uzmanı iseniz kesinlikle dağların depremleri azaltma yada etkisini azaltma özelliği oldugunu bilirsiniz. Ancak Zati müphem bu kisi dağların kendisinin depremin sebebi oldugunu söyleyerek acikca yalan söyledi. Sebep neydi yalan söylemesi icin ? Tabiki bir sekilde muslumanlari ve kutsal metinlerini yalanlada olsa hedef almakti.

Celal Sengor dağların depremlere sebep olacagini ancak kuranda tam aksinin söylendiğini iddia ederek Kuranin bilimsel bir hatası oldugunu söyledi peki durum boylemidir ?

 

IHA haber ajansına konuşan Mühendis Fahri Celik şunları söyleyerek Celal Sengorun cehaletini ortaya koymustur. 

 

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli depremlerin artçı sarsıntılarının etkisini hissetmeye devam ederken, jeoloji mühendisi Fahri Çelik, dağların depremden etkilenmediği iddiasında bulundu.

 

Jeoloji mühendisi Fahri Çelik, dağların depremde en güvenilir yerler olduğunu öne sürerek, dağlık bölgelerin düzlüklere göre deprem riskini önemli ölçüde azaltabileceğini söyledi. Dağlar, deprem dalgalarını emme ve dağıtma kapasitesine sahip olduğunu aktaran Çelik, “Deprem riski taşıyan bölgelerde yaşayanların daha bilinçli kararlar almasına yardımcı olabilirken, dağlık bölgelerin bu konuda daha güvenli seçenekler sunabileceğini gösteriyor. İnsanların tek kurtuluş çaresi dağlar. İnsanlar barınma yeri olarak dağlık yerlere geçmesi gerektiğini özellikle Kahramanmaraş depreminden sonra ne kadar önemli olduğunu gördük. Bu afetlerde dağların ne kadar güvenli ve sağlam olduğunu görmüş olduk. Dağlarımız hiçbir zaman deprem üretmemiş ve üretmeyecektir. Deprem düz olan, zemini kötü olan yerlerde olur. Deprem dalgası başladığı zaman en son dağlarda biter. Deprem dağlardaki çatlak ve boşluklara enerjisini bırakır. İnsanlar için güvenli olan yerler dağlardır. Devletimiz ovalarda, düz yerlerde ve zemini kötü olan yerlerde bulunan evleri taşıması gerekir. Evler dağ yamacına çekildiği zaman su baskını ve afetler olmaz” dedi.

 

Celal Şengör’ün dağlar konusunda ’deprem üretir’ sözüne karşı, “dağlar deprem üretmez” diyen Çelik, “Örnek olarak Ağrı Dağı tarih boyunca hiçbir zaman deprem yaşamamıştır. Fakat düz alanlarda binlerce deprem oluşmuştur. Dağlar, bizim en güvenliği ve sağlam yerimizdir. Dağlar deprem az olduğu depremin bittiği, maden ve kaynaklarımız olan yerlerdir” ifadelerini kullandı.

 

 

Sizi sarsıntıya uğratır diye yerde sarsılmaz dağlar bıraktı, ırmaklar ve yollar da (kıldı). Umulur ki doğru yolu bulursunuz.  Nahl 15

 

 

 

Paylaş:

Yazar: MuratS

Gezgin, Allah aşığı, varlık bilim genel ilgi alanı- Bilim Yazarı

İlgini Çekebilir

Güneş Tutulmasinin Varligimiz Uzerine Manasi

Basligi bu sekilde attik çünkü pek çok kisinin bugüne kadar uzerinde düşünmediği pek çok yaratilis …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir