Tüm Bilimadamları Evrime mi İnanıyor ? Tabi ki Hayır

Ne zaman biyoloji yada benzeri bir disiplin ile alakalı bir şeyler okumak isteseniz hep aynı zırva ile karşılaşıyorsunuz değil mi ?
”Bilim adamları evrim üzerinde herhangi bir tartışma yapmıyorlar, tüm bilim dünyası bunu kabul ediyor”
Peki bu iddia doğrumu ? Tabi ki değil. Şuradan;
 https://www.discovery.org/m/2019/10/Scientific-Dissent-from-Darwinism-List-09302019.pdf 

Evrende bir zekanın ( Biz Allah diyoruz) hakim olduğunu ve bunun tüm evrene etki ettiğini bilimsel metodlarla, disiplinler ve mantıklı çıkarımlar ile gösteren bilim adamlarından Douglas Axe
Darwinci evrimden şüphe duyan  ve Akıllı tasarıma yada bir başka değişle yaratılış görüşünü savunan ( vurgular bana ait) yüzlerce bilim adamının ismine ve pozisyonlarına göz atabilirsiniz.
Peki liste bu kadar mı ? Tabiki değil, ancak pek çokları kendini şimdilik gizlemeyi düşünüyor. Prof. Dr. Jonathan Wells’in ”Evrimin İkonları”[1]kitabında bahsettiği gibi özellikle batı dünyasında  Darwinci[2]evrime bir din gibi inanmaktadırlar ve bu hipotezin eleştirilmesi bile araştırma görevlilerinin, akademik görevlilerin vs. araştırma burslarını yada işlerini kaybetmelerine neden olabilmektedir.

Prof.Dr. Jonathan Wells, Türkiye’deki korkak bilimadamlarının aksine açıkça Allahın varlığını bilimsel olarak savunan bir moleküler biyolog. (Jonathan Wells Allah demez ancak evrende akıllı bir tasarımın bulunduğunu savunur, vurgu bana ait)
Gelin size muhtemelen hiç duymadığınız ancak vukuu bulmuş iki evrimci sansürden bahsedeyim. Jonathan Wells ” Evrimin İkonları”isimli darwinizm mitini bütün yalanlarıyla gösterdiği kitabında Darwinci Sansür başlığı altında şunları yazmaktadır.
”Dogmatik darwinciler, zayıf bir yorumu kanıtın üzerine giydirerek, onu bilim yapmanın tek yolu olarak ilan etmektedirler. Bunun üzerine eleştiriler bilimsel değildir etiketiyle yaftalanır; eleştirenlerin makaleleri, editörlerinin baskın şekilde dogmatik darwincilerden oluştuğu önde gelen dergiler tarafından reddedilir; eleştirenlere devlet kurumları fon ayırmaz. Söz konusu kurumlar büyük önerileri ”ortaklaşa” inceleme yapmaları için darwinci dogmatiklere götürür. En nihayetinde eleştirenler bilimsel camianın dışına itilirler.
Fiiliyatta darwinci görüşe karşı sunulan kanıtlar ortadan kaldırılır, ganster çetesine şahitlik edenlerin ortadan kaldırılması gibi veya kanıtlar, sadece gayretli bir araştırmacının  bulabileceği, uzmanlaşmış yayınlar içinde saklanır. Bazı eleştiri sahipleri susturulur ve karşıt kanıt gizlenir, dogmatikler teoremleriyle alakalı bir tartışmanın olmadığını ve ona karşı hiçbir kanıtın sunulmadığını iddia ederler. Darwinci ortodoksluğun savunucuları bu taktikleri kullanarak araştırma ödenekleri, fakülte atamaları ve ortaklaşa inceleme alanlarında Amerika’da neredeyse bir tekel kurmayı başarmışlardır.
Nisan 2000’de Texas’taki Baylor üniversitesinde akademisyenlerin Darwinci Ortodoksluktan farklı düşünme hakları konusunda bir öfke patladı. Ünlü bir bilim felsefecisinin ismini alan Michael Polanyi Merkezi altı ay önce, üniversite idaresi tarafından bilimin kavramsal temelleri konusunda araştırma yapmayı teşvik etmek için kurulmuştu. Bu merkez büyük uluslararası bir konferans düzenlediği zaman( katılımcılar arasında nobel ödülü sahipleride bulunuyordu) bir kıyamet koptu, çünkü fakülte, merkezin yöneticisi William Dembski’nin açıkça Darwinci evrimi eleştirdiğini öğrenmişti.
Baylor Fakülte Senatosu hemen Michael Polanyi merkezinin kapatılmasına karar verdi.[3]
Bunun gibi yüzlerce farklı sansür hikayesi bulunmaktadır. Ayrıca açıktan darwinci evrime itiraz etmeyen herkes otomatik olarak darwinist kabul edilmektedir. Tıpkı Türkiye’de yaşayan herkesin otomatik olarak müslüman olarak kabul edilmesinde olduğu gibi. Geçenlerde internette rastgele gezerken karşılaştığım Kasım Takım[4]isimli bilim adamında olduğu gibi. Kendisi açıktan evrim düşüncesini eleştirmektedir üstelik altını doldurarak. Mesela bu akademisyen eğer açıktan bu görüşü eleştirmeseydi o pek şanlı ” bilim adamlarının arasında bu konuda tartışma yok” diyen amipsilerin nazarında sıkı bir darwinist olarak resmedilecekti.
Prof. Dr. Jonathan Wells aynı kitabında sayfa 213’de Prof. Dr. Michael J Behe’yi ( bundan tam olarak emin değilim, kitapta bir biyokimyacı ifadesi geçtiği için böyle düşünüyorum) görevden alan Amerikalı ünlü evrimci Stephen Jay Gould’un Ernst Haeckel’in sahte embriyo çizimlerinin, sahte olduğundan haberdar olmasına rağmen yıllarca okullarda okutulmasına müsaade ettiği ancak ismini açıklamadığı Leigh üniversitesi biyokimyacısının apaçık aşikar olan bir sahtekarlığı açıktan eleştirmesini  cezalandırmak için görevden aldığından bahsetmektedir. [5]

Prof.Dr. Michael J. Behe, Darwinci evrimin imkansız olduğunu evrimin ancak bilinçli bir yaratıcının ürünü olabileceğini göstermektedir. Son kitabı Darwin Devolves tesadüfi evrim görüşünü çöpe atmaktadır. 
İşte o sürekli gözünüze gözünüze sokulan ” bilimadamları bunu tartışmıyor bile” yalanının dolgusunda böyle zulümler ve ahlaksızlıklar yatmaktadır.  Bilim adamlarına yapılan bu baskılar özellikle ABD’de o kadar arttırmıştırki 2008  yılında bu konuyu film haline getiren ”Expelled! No Intelligence Allowed” isimli bir film bile yapılmıştır.[6]
Amerika’da olurda Türkiye’de olmazmı hiç ? Tabiki Türkiye’dede bunlar yaşandı. Prof. Dr. Adem Tatlı’nın başına gelenleri hiç duydunuz mu ? Prof. Tatlı evrime karşı yaratılış görüşünü taşıdığı için görevinden haksız bir şekilde alınmıştır. Tekrar görevinde iade edilmesi ise 8 yıl sürmüştür.[7]
Pek çok kişinin muhtemelen duymadığı bilgiler edindiniz. Bilim yapmak yerine kendi tozlu metodolojik Naturalizm inancını yaşatmaya çalışan bu dogmatiklerin şimdi söyledikleri herhangi bir şeye inanabilirmisiniz ? Neden insanlar kendi meslektaşlarına bile aynı fikirde değiller diye zulm eden bu adamların söyledikleri herhangi bir şeye inanmak zorunda olsunlar ki ?!
Tesadüflerin eseri değilsiniz, olamazsınız.


[1] Başarılı bir moleküler biyolog olan Prof. Jonathan Wells’in yaklaşık 20 yıl önce yazdığı kitap. Kitap evrimin en büyük kanıtları olarak gösterilen iddiaların bir mit bile olmadığını bilimsel bir temelde göstermektedir. Gelenek yayıncılık 2003, istanbul
[2] Evrim muğlak bir kavramdır. Bununla ne kastettiğiniz çok önemlidir. Ben ve aslında bu yazarlar evrim derken genelde ortak atadan rastgele mutasyonlar ile türeme anlamını kastediyoruz. Buna bazen Darwinci evrimde denilmektedir. Tıpkı benim yaptığım gibi.
[3] Jonathan Wells, Evrimin İkonları, Bilim mi Mit mi ? Gelenek Yayıncılık, 2003, istanbul, s.217
[4] Bildiğim kadarıyla Harran Üniversitesi biyokimyagerlerinden. Kendisi çeşitli videolar yoluyla modern evrim görüşünün bir fantaziden ve kör bir inançtan ibaret olduğundan bahsetmektedir. https://www.youtube.com/watch?v=DJve4fL7VHY  Erişim tarihi: 07/01/2020
[5] Jonathan Wells, Evrimin İkonları, Bilim mi Mit mi ? Gelenek Yayıncılık, 2003, istanbul, s.213
[6] Filmin tamamını https://www.youtube.com/watch?v=V5EPymcWp-g buradan izleyebilirsiniz.
[7] https://www.yeniasya.com.tr/gundem/prof-dr-adem-tatli-hak-8-yil-sonra-yerini-buldu_162014  Erişim tarihi 07/01/2020

Paylaş:

Yazar: MuratS

Gezgin, Allah aşığı, varlık bilim genel ilgi alanı- Bilim Yazarı

İlgini Çekebilir

Simdi Rabbinizin Hangi Nimetlerini Yalanlıyorsunuz (7) Kalp Mucizesi

Henüz ana rahmindeyken beni yarattın, ic varligimi sen yarattın. Gulumsemem, gözlerimi kırpmam, seni tanıyabilmek icin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir