Evrenimiz Ne Kadar Büyük, Yada Biz Ne Kadar Küçüğüz

Evren, hakkında pek çok şey öğrendik ve teorik olarak oldukça bilgiliyiz ancak yine de aklımızın alamayacağı kadar büyük. Diğer bir ifade ile insanoğlu ve yaşadığımız gezegen dünya çok küçük. 5 yıl önce bir belgeselde dünyanın konumunu samanyolunun eliptik görüntüsü içerisinde anlatmaya çalışan şahıs şöyle diyordu;

 

” İşte orada, gözle görünemeyecek kadar küçük, bir toz zerresi dahi değil. Tanıdığımız, tanımadığımız tüm insanlar, bugüne kadar yaşamış tüm uluslar ve canlılar, sahip olduğumuz herşey, evet bir toz zerresi dahi değil”

 

Gerçekten de öyle bir toz zerresi dahi değil. Toz zerresi dahi olmayan gezegenimizin içerisinde kibirle yaşadığımız hayatlarımızda dünyanın kendi büyüklüğü içerisinde bir toz zerresi dahi değil. Peki o halde bu kibrimiz niye ?

 

Allah, yedi göğü ve yerden de onların benzerini yarattı. Emir, bunların arasında durmadan iner; sizin gerçekten Allah’ın herşeye güç yetirdiğini ve gerçekten Allah’ın ilmiyle herşeyi kuşattığını bilmeniz, öğrenmeniz için. Talak Süresi 12

 

Çok güzel ve oldukça kısa bir video paylaşmak istiyorum ne kadar küçük ve önemsiz olduğumuzu daha iyi anlayabilmeniz için. Küçük ve önemsiz olmak beni sevindiriyor mu ? Hayır ancak haddimi bilmeyi unuttuğum anlarda bana kim olduğumu hatırlatıyor. Tabi evrenin yüce yaratıcısı Allah’ın kibri sevmediği bilgisini de hatırlamamı sağlıyor.

 

https://www.youtube.com/watch?v=8Are9dDbW24

Paylaş:

Yazar: MuratS

Gezgin, Allah aşığı, varlık bilim genel ilgi alanı- Bilim Yazarı

İlgini Çekebilir

Yaraticiyi Gozyasinizda Gormek

Sitemizde sik sik yaratilisin kanıtlarına dair yazılar paylaşmaktayız. Bugun bu yazılara Gozyasi mucizesi ile devam …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir