BU ADAM NASIL BİR ADAM ?

Sizlere ülkemizin eski başsavcısının bu adam bir zamanlar başsavcıydı diyeceğiniz bir demecini göstereceğimkonuyla alakalı ben yorum yapmayacağım, gerekli olduğunu düşünmüyorum ,zaten herşey ayan beyan ortada statükonun bitmesini istemiyorlar.

Meclis’i kilitleyen ‘367 şartı’nı ve AK Parti’ye açılan kapatma davasını savunan eski Yargıtay Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, CHP’nin kanun dışı işlemlerini ‘normal’ karşıladı.
Kanadoğlu, CHP’nin Anayasa ve Siyasi Partiler Kanunu’na aykırı biçimde Kanaltürk’e para aktarmasını, ‘reklam yapma hakkı’ olarak değerlendirdi. Partilerin harcamaları ile gelir ve giderlerinin Anayasa Mahkemesi’nin denetiminde olduğunu hatırlatan Kanadoğlu, CHP’nin dosyasının bu sebeple Yüksek Mahkeme ve Başsavcı’ya gönderildiğini ifade etti. Bunun parti kapatma gerekçesi olmayacağını ileri sürdü. Kanadoğlu, şöyle devam etti: “Aktarılan parayı gider olarak göstermemişse, böyle bir tutarsızlık varsa, bunun incelenmesi için göndermiş olabilirler. Gider gitmez işlem yapılacak diye bir şey yok. Kendi reklamı için istediği gibi harcama yetkisi yok mu partilerin? Yani devletten aldığı yardımı kendi siyasi propagandası için kullanmaya bir sınırlama var mı? Yok. O halde ilgisi yok.”


Kaynak:http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=680006

Paylaş:

Yazar: MuratS

Gezgin, Allah aşığı, varlık bilim genel ilgi alanı- Bilim Yazarı

İlgini Çekebilir

Evrimin Temel Sorunları- Fossil Kayıtları Yaratılışı Gösteriyor

Profesör Jonathan Wells şuradan orjinalini görebileceğiniz bu özet yazıda seküler evrim görüşünün fosil kayıtları sorunlarından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir