Bir Vahşete Duyarsız Kalmayın !

adresindeki yazıyı sunuyorum.

Kanada Boykotu Devam Ediyor
Özellikle Kanada Deniz Ürünlerini hedef alan “Kanada Boykotu” bütün hızıyla devam ediyor. Kanada’nın en büyük “deniz ürünü” alıcısı olan Amerika, tüm organizasyonların büyük çabalarıyla boykotu her geçen gün genişletiyor.Kanada’nın en büyük müşterisi Red Lobster Restoran Zincirleri ise hala boykota katılmıyor. Gönderdiğimiz “lütfen boykot edin” maillerine cevap veren Red Lobster, “fok katliamının yapıldığı bölgelerden zaten alış-veriş yapmadıklarını ve DFO Bakanı ile konunun hassasiyeti üzerine konuştuklarını” bildiriyor ancak boykota yanaşmıyor.Harpseals.org başta olmak üzere tüm Amerikan organizasyonları Red Lobster’ı boykota ikna etmek için sokak eylemleri düzenliyor.Haziran ayının 26’sında, tüm Amerikan ve Kanada organizasyonlarının buluştuğu bir “Tele Konferans” düzenleyen Harpseals, toplantı sonucunda alınan kararları aşağıdaki şekilde belirtiyor.
1. Red Lobster restoranlarının önünde her ay gerçekleştirilen protesto eylemlerine devam edilmesi ve tüm eyaletlere bu eylemlerin yayılması.
2. “Kendi billboard’unuz Olun”…Medyanın ilgisini fok katliamlarına çekmek için, mümkün olan her tarzda bu katliamları duyurun. (poster taşıyın, sokak standları kurun, gösteriler düzenleyin)
3. Çocuklara fokları tanıtın.
Foklar.gen.tr olarak 12 Nisan Fokları Anma Günü projemizi Harpseals’e de bildirmiş bulunmaktayız. Bugüne kadar yapmış olduğumuz araştırmalarda Kanada’yı boykot edebileceğimiz “deniz ürünü” ithalatı bilgisine ulaşamadık. Ancak, Türkiye olarak gerçekleştirebileceğimiz en önemli boykot şekli “Turizm ve Eğitim” olacaktır. Çevremizdeki herkesin bu konuda bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve yönlendirilmesi hepimizin en önemli “görevi”. Sokak eylemlerine sıcak bakmamamız sebebiyle, poster, el ilanları, video klip ve basın desteği ile “yumuşak ancak etkili” bir tanıtım çalışması yürütmekteyiz. Sizlerin desteği ile bu tanıtım kampanyalarımız çok daha hızlı gelişecektir. Kanada’nın, Doğal Kaynaklar Bakanı, John Efford’in talihsiz açıklamaları, bize tepkilerimizde ne kadar haklı olduğumuzu gösteriyor.
“Sayın Konuşmacı, ben 6 milyon ya da orada her ne kadar varsa o kadar fokun öldürüldüğünü, satıldığını, yok edildiğini ya da yakıldığını görmek istiyorum. Onlara ne olduğu benim umrumda değil. Sorun, daha fazla fok satacak pazarımızın olmaması. Balıkçılar oraya gitmek ve fokları öldürmek için izin istediler. Bu izne sahipler ve ne kadar çok öldürürlerse ben bu işi o kadar çok seveceğim.” John Efford
Harpseals’in, “boykota davet” ve “protesto” konularında belirlemiş olduğu “Ulaşılması Gerekenler” listesini aşağıda bulabilirsiniz. Foklar.gen.tr Yönetimi olarak, milliyetimize ve kültürümüze yakışır bir şekilde gerçekleştireceğinizden emin olduğumuz protestolar için tavsiyemiz, yalnızca “STOP THE ANNUAL MASSIVE SEAL HUNT…LEAVE THE SEALS ALONE” cümlelerini “konu” bölümüne yazarak aşağıdaki e-mail adreslerine ulaştırmanız.
Doğal Kaynaklar Bakanı – John Efford
mailto:mailto:
Balıkçılık Bakanı – Robert G. Thibault
mailto:mailto: ya da mailto:mailto:
New Foundand ve Labrador Bölgesi Milletvekili – Loyola Hearn
mailto:mailto:
Kanada Turizm Komisyonu
mailto:mailto:
Kanada 2006’da bu katliamı tekrar edememeli. Ve aynı uygulamayı “daha küçük kotalarla” yapan diğer ülkeler bundan ders almalı.

Paylaş:

Yazar: MuratS

Gezgin, Allah aşığı, varlık bilim genel ilgi alanı- Bilim Yazarı

İlgini Çekebilir

Evrimin Temel Sorunları- Fossil Kayıtları Yaratılışı Gösteriyor

Profesör Jonathan Wells şuradan orjinalini görebileceğiniz bu özet yazıda seküler evrim görüşünün fosil kayıtları sorunlarından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir